• Broca Sokağı Hikayeleri - 1

Çocuk Kitabı. Yaşlı bir cadı güzelleşmek uğruna neler yapar? Evlenmek isteyen bir dev sevgilisinin boyuna inebilir mi? Ayakkabılar birbirine aşık olursa ne olur? Ölümsüz bir adamın Lustucru gibi komik bir ismi varsa tarihe nasıl geçer? Bir hayalet, hayalet olduğunu nasıl anlar? Musluğu açtığınızda bir periyle karşılaşırsanız ne yaparsınız? Broca Sokağı işte böyle çılgın sorularla dolu, deli dolu bi' yer!

* * * 

... Bay Pierre bir gün hiç bitmeyen sütlü kahvelerinden biriyle bir masada otururken çocuklar yanına geldive Bay Pierre onlara bir hikaye anlatmaya başladı. Ertesi gün, çocuklar yine hikaye isteyince, bir tane daha anlattı. Sonrasındaki günler daha çok hikaye geldi. o anlattıkça çocuklar daha çok istedi.

... Bir buçuk yılın sonunda, anlatacak hikayesi kalmayan Bay Pierre onlara bir teklif sundu: Her perşembe öğleden sonra buluşacak ve beraber yepyeni hikayeler yaratacaklardı. Yeteri kadar hikaye topladıklarında da bunlardan bir kitap yapacaklardı. 

Söylediklerini de yaptılar ve bu kitap böylece doğdu. 

Kitaptaki hikayeler, sadece Bay Pierre’in değil. Hikayeler onun başlattığı doğaçlamalar üzerine dinleyicilerinin katkılarından doğdu. Bazılarınız çocukların nasıl da şaşırtıcı bir hayalgücüyle somut fikirler, şiirsel öğeler ve hatta dramatik yapılar üretebileceğine inanmakta zorlanabilir 

Yaşlı bir cadı güzelleşmek uğruna neler yapar? Evlenmek isteyen bir dev sevgilisinin boyuna inebilir mi? Ayakkabılar birbirine aşık olursa ne olur? Ölümsüz bir adamın Lustucru gibi komik bir ismi varsa tarihe nasıl geçer? Bir hayalet, hayalet olduğunu nasıl anlar? Musluğu açtığınızda bir periyle karşılaşırsanız ne yaparsınız? Broca Sokağı işte böyle çılgın sorularla dolu, deli dolu bi' yer!


Fransa'nın en önemli çocuk kitabı yazarlarından Pierre Gripari'nin 1960'lı yıllarda yazdığı ve Fransa'da satış rekorları kıran "Les Contes de la Rue Broca" (Broca Sokağı Hikayeleri) iki cilt olarak şimdi Deniz Tan çevirisiyle Türkçe'de! Üstelik Türkçe baskısına özel neşeli mi neşeli Sadi Tekin çizimleriyle! Kipitap Yayınları gururla sunar...


Pierre Gripari'nin Broca Sokağı'ndaki küçük arkadaşlarıyla beraber yarattığı bu neredeyse klasikleşmiş hikayelerle hem çocuğunuz hem de siz çok eğleneceksiniz! 

Birinci Kitaptaki Hikayeler: 

Mouffetard Sokağı'nın Cadısı 
Kırmızı Çoraplı Dev 
Her Şeyi Bilen Bebek, Scoubidou 
Lustucru'nun Öyküsü 
Musluk Perisi 
Pierre Amca'nın Evi

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Broca Sokağı Hikayeleri - 1

  • 13TL


Benzer Ürünler

Bozcaada Mendirek Dergisi

Bozcaada Mendirek Dergisi

Bozcaada'ya dair kültür, sanat, tarih, hatıra, geçmiş ve günümüze dair arşiv oluşturmak niyetiyle yo..

10TL

En Keyifli Rotalarla Türkiye Gezi Notları

En Keyifli Rotalarla Türkiye Gezi Notları

Bu kitap bir gezi rehberi değildir. Bu, her yeri avcunun içi gibi bildiğini, her lezzeti tadıp da gu..

20TL

Broca Sokağı Hikayeleri - 2

Broca Sokağı Hikayeleri - 2

Evinizdeki süpürge dolabında bir cadı yaşıyorsa ondan nasıl kurtulursunuz? Konuşan bir patatesi ne y..

13TL

Üçlü Çocuk Kitabı Seti

Üçlü Çocuk Kitabı Seti

Acemi Köpek Balığı Glug, Broca Sokağı Hikayeleri-1 ve Broca Sokağı Hikayeleri-2 kitaplarından oluşa..

41TL

Acemi Köpek Balığı Glug

Acemi Köpek Balığı Glug

Çocuk Kitabı. Küçük sarı balık Glug köpek balığı olmayı kafasına koymuş! Glug bir gün evinden çıkıyo..

15TL