Hakkımızda


Ege Bakkaliyesi'nden merhaba!


Size huzurun, yeşilin, barışın, temiz ve sağlıklı gıdanın başkenti Çanakkale'den sesleniyoruz. Bayramiç'in helvasından, Ezine'nin peynirinden, Bozcaada'nın reçelinden, İzmir'in kahvesinden, Havran'ın soslarından, Edremit'in zeytininden, Muğla'nın balından selam yolluyoruz. Zeus'un gözbebeği topraklardan, rüzgârın hakim olduğu denizlerden, mitolojik destansı hikâyelerin anavatanından "merhaba" diyoruz.


Biz 2012'de Kibrit Kutusu Cafe'yi, 2013'te de Tosbağa Cafe'yi kurduk. Ardından kafelerin idaresini ekip arkadaşlarımıza bırakıp 2015 yılının başında İstanbul'a istifamızı sunduk ve Ege'nin yolunu tuttuk. Sakin ve huzurlu bir Bozcaada yaşantısının ardından 2016 yılının başından itibaren de Çanakkale'de yaşamaya başladık. İstanbul'daki kafelerimizi ve canımız Bozcaada'yı da sık sık ziyaret ediyoruz. Bunun yanı sıra Bayramiç köylerine, Ezine zeytinliklerine, Gelibolu dolaylarına da yolumuzu her fırsatta düşürmeye gayret ediyoruz. 


Ege Bakkaliyesi fikri ise kafeleri kurduğumuz ilk yıllardan beri var. O vakitlerden itibaren neredeyse tüm kahvaltılık ürünlerini yöresinden getirmeyi şiar edinen kafelerimiz bu geleneği halen sürdürmekteler. Hal böyle olunca o ürünler kafelere gelen misafirlerimiz tarafından çokça beğenildi ve dönem dönem bunu misafirlerimizle paylaştık. Kafelerimiz için özel soslar, reçeller ürettirmeye başladık. Bu ürünler de çok beğenildi. Geçmişte (ve halen) karavanımızla yolumuzu ne vakit Ege'ye düşürsek, son zamanlarda da ne zaman İstanbul'a ziyarete gelsek, peynirler, zeytinler, zeytinyağları hep aracımızda oldu. Çünkü arkadaşlarımız, dostlarımız, "Gelirken bizi unutmayın" diyordu. Nihayetinde de bu fikrimizin internet üzerinden satışla tamamlayacak, daha yeni bir ifadeyle "e-ticaret" yapacağımız Ege Bakkaliyesi adı altında vücut bulması için bu sene hazırlıklarımızı tamamladık. 


Siteyi incelediğinizde yelpazesi geniş bir ürün çeşitliliği göreceksiniz. Bu kadar ürünün stok kontrolünü nasıl yapacağımızı hep birlikte göreceğiz... Üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. Siparişleri 'şimdilik' sadece haftada bir gün (Çarşamba) sizlere kargolayacağız. Sürat Kargo ile çalışıyoruz. İlerde hacim genişlerse, bizim de ekip yeterse daha sık gönderimlerde bulunacağız diye düşünüyoruz. 


Gıda işine yıllar evvel girdiğimizde kendimize bir söz vermiştik, lezzetini bilmediğimiz, tadına bakmadığımız, soframıza koymadığımız hiçbir ürünü satmayacağız demiştik. Ege Bakkaliyesi için de bu sözümüz geçerliliğini koruyor. Bunu, bir iddia veya hedeften öte yapmamız gereken olağan bir şey olarak düşünüyoruz. 


İnternet sitemizde satışta olan ürünlerin neredeyse tamamının markasını görmektesiniz. Küçük üreticiler ile yıllardır alışveriş yaptığımız, hukukumuzun olduğu büyük üreticiler de bu sitede bir araya geldi. Yasal şirketimiz İstanbul'da, fiili işleyişi ve operasyonel işleri yürüttüğümüz yer ise Çanakkale'de.


Sitemizden alışlarınızı havale veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı işlemlerinde güvenlik duvarımızı çift sıra tuğla ile ördük, haliyle sertifikalıdır ve tüm onaylarını almıştır. Bu bölümde birçok önemli kuruluşun da çözüm ortağı olan İyzico firması ile çalışmaktayız. 


Sitemize girip Salı 16.00'a kadar siparişinizi verin, ödemenizi havale ya da kredi kartı ile gerçekleştirin, Çarşamba günü paketinizi hazırlayıp Sürat Kargo'ya verelim, en geç iki gün içinde ürünler kapınızda olsun. 


Gelelim teşekkürler bölümüne... Logomuzun ilk halini oluşturan dostumuz Recep Çimen'e, sitemize hayat veren ve gece gündüz kafasını şişirsek de bizi kapısından kovmayan Başar Aktaş'a, tasarımlarıyla bakkalımızı renklendiren Melis Özcan'a kocaman teşekkür ederiz.


Çanakkale'den, Ege'den kucak dolusu selamlar!


Burcu Mert & Mustafa Dermanlı

Ege Bakkaliyesi